З нового року в Україні можуть ввести нові ставки держмита

0
11
держмито

Аби відмовитися від громадянства, треба буде викласти державі майже 14 тисяч гривень.

Розлучення може сильно вдарити по гаманці. В парламенті зареєстрований законопроект, аби замінити урядовий декрет про держмито 17-річної давнини.

З нового року його планують вираховувати, виходячи з мінімальної зарплати. Якщо документ ухвалять – розлучення подорожчає у 230 разів.

“Я недавно оплачував держмито по одній з держаних статей – 34 копійки держмита, і 2,5 грн. за банківські послуги, це нелогічно. Ми прорахували економічну частину в комітеті – це дозволить тим структурам РАГСу – реєстраторам – мати додаткову копійку – зайдіть та подивіться будь ласка як живуть ці структури на 34 копійки і ви все самі побачите”, каже народний депутат, КПУ Євген Царьков.

Тож згідно із законопроектом, наприклад, за розлучення за згодою доведеться платити 1844 гривні. У Геннадія весілля заплановане на кінець липня. І це вже другий шлюб. На досвіді першого запевняє, якщо подружжя одне одному вже не миле і 2 тисячі мита не зупинять.

“Здавалось би підвищення цього мита про реєстрацію розлучення це є непоганий крок, але треба зазначити, що по-перше, вже зараз якась частина подружніх пар не реєструють своє розлучення, а просто живуть окремо і відповідно їх кількість збільшиться. Крім того, є така парадоксальна здається ситуація, що бувають випадки, коли розлучення це є благо для сім’ї, для дітей”, каже провідний науковий співробітник Інституту демографії Людмила Слюсар.

До того ж, на сьогодні Україна посідає лідируючі позиції у Європі за кількістю розлучень. Ще більше ніж зміна чоловіка або дружини може подорожчати зміна батьківщини. Аби відмовитися від громадянства, треба буде викласти державі майже 14 тисяч гривень. Тоді як іноземець може стати українцем за 46 грн.

“Мені це нагадує радянські часи, коли під час еміграції відповідні державні служби Радянського Союзу відбирали у людей всьо, всьо повністю лише задля того, щоб якщо їде, то хай їде гола й боса. Не може влада з одного боку декларувати свої дії як такі, що покращують доступ громадян до правосуддя з одного боку, а з другого боку збільшувати державне мито”, каже народний депутат, БЮТ Сергій Власенко.

Читать по теме
Темур Юлдашев героически погиб на войне

Не гребують брати гроші за оформлення громадянського стану людей і інші країни. Але, наприклад, в Америці розлучення коштує в кілька разів менше, ніж в Україні. В Росії, аби отримати право знову попарубкувати варто заплатити 20 доларів.

“Я можу сказати так що, коли ідуть такі значні підняття, то можу сказати, що це ніколи такого гарного економічного обґрунтування не має. Як правило, якщо і піднімати щось то потрібно робити це дуже обережно і дуже поступово”, каже віце-прем’єр-міністр України з економічних питань Сергій Тігіпко.

У 2009 році до держбюджету було перераховано майже 490 мільйонів гривень держмита, план на цей рік – 570 мільйонів.