Будинки у центрі Києва розмалюють в рамках фестивалю стріт-арту

0
21
стрит арт киев

Нове яскраве обличчя столиці. У Києві стартував фестиваль стріт-арту, на меті якого перетворити непоказні стіни звичайних будинків на витвори графічного мистецтва.

Так звані «мурали», надзвичайно популярну у світі форма художнього самовираження, за задумом, органічно «впишуть» у «живу фактуру» міста. Реалізовуватимуть проект протягом двох років і присвятять проведенню чемпіонату з футболу.

“Коли хлопцям, в першу чергу іноземним гостям, ми говорили, що потрібно зробити ескізи у врахуванням київських реалій, вони просили присилати їм якусь символіку. Ми обов’язково повідомляли, що в нас вже незабаром Євро-2012, що бажано в їх манері використати”, — каже директор КМГМ «Лавра» Аіда Джангірова.

До участі у проекті вже зголосилося близько десятка українських художників. Також незабаром на київських стінах розпочнуть роботу муралісти з Німеччини та Франції — саме у цих країнах графіті не перший рік використовують як один з елементів естетизації зовнішнього вигляду міст.

”Дуже часто таке вуличне мистецтво сприймається як щось негативне. Наше завдання показати, що графіті — це мистецтво, яке не тільки не заважає місту і не псує його гарний вигляд, а навпаки — відкриває нові сторони урбаністичного пейзажу. Особливо важливо продемонструвати це тут, в Україні, де цей вид мистецтва поки що знаходиться лише на початку свого розвитку”, — каже атташе по культурі Посольства Франції в Україні Матьє Арден.

”Ми не беремо людей, які мають вторинний стиль, тому що нас цікавить «вища ліга». В Києві дуже важко працювати з більш інтелектуальним стріт-артом, тому ми хочемо почати з меншого і таким чином виховувати смак як в мистецьких колах, так і в ширшій аудиторії”, — каже член оргкомітету фестивалю стріт-арту Вова Воротньов.

Читать по теме  Блатные номера Украины. Стоимость

Наразі організатори фестивалю отримали від столичної влади дозволи на роботу на 13-ти фасадах у Шевченківському та Печерському районах міста. «Пілотним проектом» стали стіни неподалік Києво-Печерської Лаври, далі барвистими обіцяють зробити будинки на вулицях Золотоустівська та Дмитрівська. По закінченню фестивалю випустять перший в Україні каталог муралізма. Організатори впевнені — він стане гарним сувеніром з Києва та путівником по галереї просто неба.